Poliklinigimizde her cilt rengine ve kil yapisina uygun lazer sistemleri kullanmaktayiz.

      _ _ 
 

 

    

 


MORA-Terapi


_____MORA-Terapi temelde akupunktur konusunda çalişmalariyla bilinen Dr. Voll'ün (ve çagdaşi Dr. Rhayadaku'nun) 1960'li yillardaki elektroakupunktur ölçümleri sirasinda yapilan gözlemlerinin homeopati kurallariyla birleştirilmesini temel alir. Akupunktur noktalarinin elektriksel direnç ölçümlerinin test edilmesi elektro-akupunktur olarak bilinir. Biorezonans elektroakupunktur testleri sirasinda kullanilan elektriksel devre içine homeopatik ilaçlarin sokulmasinin akupunktur noktasindan alinan elektriksel direnç ölçümünü degiştirdigi gözlemine dayanir.


http://www.neosante.com.tr/images/icerik/moraTerapi/3.png


_____MORA-Terapi homeopatik ilacin etkisinin sadece elektromanyetik oldugunu ve bu etkinin elektroakupunktur yardimiyla ölçülebilecegini bulan Doktor Franz Morell ve yöntemin teknik yaraticisi Elektronik Mühendisi Erich Rasche tarafindan 1970'li yillarin sonunda temelleri atilmiş bir tamamlayici tedavi yöntemidir. Ilk MORA-Terapi sistemi, ilaçlarla (ya da toksik-alerjen maddelerle) temasi elektriksel olarak yönlendiren ve elektromanyetik vibrasyonlari ileten bir aygit ve ayrica içinde elektroakupunktur ölçüm devresi bulunan bir alicidan ibaretti. Bu kurulumla devreye ilaçlarin sokulmasiyla ortaya çikarilan elektriksel deri iletim degişiklikleri bundan 30 yil kadar önce ilk kez ölçülebilmiştir.
_____O zaman için ilacin frekans bilgisinin 1 Hz ile 200 kHz arasi zayif, düşük frekansli elektromanyetik vibrasyonlardan oluştugu varsayilmiş ve sonradan (akupunktur noktalarinda meydana gelen fizyolojik etkileri nedeniyle) bu türden zayif vibrasyonlarin insanlardaki bilgi iletim sisteminin bir parçasi oldugu savi ortaya atilmiştir. Buna göre, elektroakupunktur testleri sirasinda ilaçlarin veya toksik maddelerin sisteme dahil edilmesiyle yapilan işlemin insan üzerindeki etkileri degerlendirildiginde zayif elektromanyetik vibrasyonlarin "bilgi taşiyicisi" oldugu düşünülmüştür.
_____Biofotonlar deneysel olarak gösterilebilirler ve Dr. Popp ekibinin geliştirdigi bir yöntem yardimiyla artik pratik olarak da ölçülebilirler. Biorezonans tekniginde ise insan ve biorezonans aygiti arasinda temas olmasi halinde normalde karşilaşilandan belirgin şekilde daha güçlü bir "white noise" yani "frekans gürültüsü" kaydedilir. Insanlardaki bu aktif elektromanyetik "white noise"in bilginin aktarimi için gerekli koşullari sagladigi ya da bilgiyi içerdigi düşünülmektedir. Bu fenomen hakkinda temel kuramsal anlayişin netleşmesi için biofoton kuraminin derinlemesine anlaşilmasi gerekmektedir.
_____Yöntemin kuramsal olarak açiklanabilmesi için Fritz-Albert Popp ve Bernd Ruth'un biofotonlari keşfetmesi büyük öneme sahiptir. Biofotonlar zayif koherent/yanaşik elektromanyetik vibrasyonlardir. Bunlar canli organizmalar tarafindan yayilirlar ve özel düzeneklerle ölçülebilirler. Popp ve ekip arkadaşlarinin kuramlarina göre organizma içindeki temel düzenleyici fonksiyonlari önemlidir. Şu anda çok fazla sayida bilimadami biofotonlar konusunda çalişmaktadir ve tüm bu çalişmalar F. Albert Popp'un çalişmalarini temel alir.
_____MORA-Terapi yönteminde elektromanyetik vibrasyonlar, insan derisi üzerindeki belirli bölgelere düz elektrotlarin temas ettirilmesiyle elde edilir. Optik uncoupling/ayirma uygulandiktan sonra sabit fazli olarak invert edilir (ayna görüntüsü) ve kişinin bedenine terapatik bilgi girişi olarak verilirler. Bunu uygulamak için tüm frekans araligi (1 Hz–200,000 Hz) kullanilabilecegi gibi spesifik frekans araliklari da kullanilabilir.Gizlilik Politikasi ve Tüketici Haklari
Bu sitenin içerigi, tibbi ve cerrahi estetik konularinda bilgi edinmek isteyen kullanicilari bilgilendirme amaciyla hazirlanmiştir.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içerigi kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için degerlendirilemez. Sitemizde anlatilan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçli olup; reklam, tani ve tedaviye yönlendirme amaci taşimamaktadir.Bu web sitesinde bulunan yazilarin tümü sadece bilgilendirme amaçlidir. Bir uzmana danişilmadan bilinçsizce yapilmaya çalişilan herhangi bir uygulamadan dogabilecek zararlar nedeniyle merkezimiz sorumlu tutulamaz. Sitede bahsi geçen herhangi bir uygulama ve cihazla ilgili verilen bilgi veya uygulama sadece genel bilgilendirme amaçlidir, merkezimizde yapildigi veya bulundugu anlamina gelmez ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.Bu web sayfasini ziyaret eden kişi bu kurallari kabul etmiş sayilir.