Poliklinigimizde her cilt rengine ve kil yapisina uygun lazer sistemleri kullanmaktayiz.

      _ _ 

     
     Medikal Estetik Tedavileri
Kırışıklık Cilt Gençleştirme

Akne (Sivilce) Tedavisi

Kılcaldamar (Varis) Tedavisi

Kalıcı Makyaj

Saç Dökülmesi

Saç Mezoterapisi

Anti aging

Masaj

Cilt Bakımı

Vücut Bakımı

SPA

 

 

KALICI MAKYAJ

 

Dokuda ve görünümde değişiklik yaratmak veya gerekli düzeltmeleri yapmak için uygulanan pigment implantasyonudur.

 

 • İşlem kimlere tavsiye edilir?
  1. Zamanı kısıtlı ve çalışan bayanlar
  2. Seyrek, çok açık renk yada yarım kaşları olanlar
  3. Seyrek kirpikleri olan kişiler
  4. Kozmetik ürünlere karşı alerjisi olanlar
  5. Yüzlerinde bulunan asimetrik hatlardan kurtulmak isteyenler
  6. Artrit hastalığı ve titreyen elleri olan bayanlar
  7. Saçlı derideki kıl olmayan bölgeleri kamufle etmek
 • Kalıcı makyaj güvenlimidir?

Gereken özen gösterilir ve steril koşullara önem verildiği takdirde güvenlidir.Kalıcı makyaj yaptırmadan önce cildin renginin alt tonlarındaki farklılıkları ortaya çıkaracak olan bir test uygulanmalıdır.

Bu test sayesinde kişinin kullanılacak pigmentlere karşı herhangi bir alerjik reaksiyon olup olmadığı tesbit edilir.Kullanılan malzemeler steril ve iğneler tek kullanımlık olmalıdır.Uygulama sonrasında iğne ve pigment gerekli steril ortamda bir dahaki rütuş uygulaması için saklanır.

 

 • Kalıcı makyajda tek seansta sonuç alınabilir mi?

Kusursuz bir kalıcı makyaj uygulaması için en az iki seans gereklidir.

İlk pigmentasyon işlemi sonrasında cilt skatrizasyonu (kendini yenileme özelliği) sebebiyle pigmentin bir  kısmı yenilenen hücrelerle birlikte dışarıya atılır.Renkte %30 - %50 oranında açılma olur.Uygulanan rengin kendini tamamen bulup pigmentin sabitlenmesi 3 haftayı bulur.

Bu sebeple ilk rütuş aralığı en az 3 hafta olmalıdır.

 

 • Kalıcı makyajla dövme aynı mıdır?

Kullanılan cihaz ,malzeme ve pigmentler aynıdır. Fakat mikropigmentasyonu dövmeden ayıran önemli özellik;dövme sırasında kullanılan iğnenin doku altına giriş mesafesi kalıcı makyaja göre daha fazladır. Yani dövmede pigment kaslara kadar ulaşıp ömür boyu doku altında kalırken, kalıcı makyajda pigment derimizin ikinci katmanı olan epidermiste kalır ve ömrü 3 – 6 yıl  arasında kişinin cildine ve uygulanan bölgeye göre değişir.

 • Kalıcı makyaj uygulamasını beğenmeme veya sıkılma söz konusu olursa neler yapılabilir?

 

Kalıcı makyajda yüz için yapılan uygulamalarda tamamen kişiye uygun parametrelerle ve mimikler kullandırılarak ve karşılıklı görüşme ile şekil belirlenir. Bu sayede kişinin doğal görüntüsünü bozmadan natürel bir görüntü elde edililir.Zamanla yaşa bağlı olarak kişideki lokal değişiklikler kalıcı makyaj uygulanan bölgeyi etkiliyebilir.Bunun için bölgedeki problemin tesbit edilip farklı bir müdahale gerekiyorsa uygulanmalıdır.Örneğin; Ciltteki doku gevşekliğine bağlı olarak , yapılan kalıcı makyaj uygulamasında şekil bozukluğu söz konusu ise;

Anti – aging uygulamaları yeterlidir.Yanlış yapılmış pigmentasyon uygulamaları ise, kişinin cilt rengine ,kullanılan renge ve işlemi gerçekleştiren kişinin profesyonelliğine bağlı olarak 3 ile 6 seans aralığında lazer cihazlarla çözmek mümkündür.

 

Gizlilik Politikasi ve Tüketici Haklari
Bu sitenin içerigi, tibbi ve cerrahi estetik konularinda bilgi edinmek isteyen kullanicilari bilgilendirme amaciyla hazirlanmiştir.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içerigi kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için degerlendirilemez. Sitemizde anlatilan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçli olup; reklam, tani ve tedaviye yönlendirme amaci taşimamaktadir.Bu web sitesinde bulunan yazilarin tümü sadece bilgilendirme amaçlidir. Bir uzmana danişilmadan bilinçsizce yapilmaya çalişilan herhangi bir uygulamadan dogabilecek zararlar nedeniyle merkezimiz sorumlu tutulamaz. Sitede bahsi geçen herhangi bir uygulama ve cihazla ilgili verilen bilgi veya uygulama sadece genel bilgilendirme amaçlidir, merkezimizde yapildigi veya bulundugu anlamina gelmez ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.Bu web sayfasini ziyaret eden kişi bu kurallari kabul etmiş sayilir.