Uzman ellerde Lazer Epilasyon...Poliklinigimizde her cilt rengine ve kil yapisina uygun lazer sistemleri kullanmaktayiz.

      _ _ 
 

Op.Dr.Yalçin BAYRAM

 

 

 

Cilt kirişikliklarina ve lekelere karşi PRP (kök hücre) tedavisi...

Insanlarda yaş  ile birlikte oluşan kirişikliklarda, sivilce izlerinin tedavisinde, güneş lekelerinin yok edilmesinde (doku yenileme) tedavisi,saçli deri tedavisi(saç dökülmelerinde) kök hücre uygulamasi diye anilan PRP yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.
Bizde bunu merak ettik ve sorduk?.....

EPILA doktorlarindan Estetik Plastik Cerrahi Uzmani Dr. Yalçin BAYRAM’in PRP  ile doku yenileme tedavisi üzerine yapilan röpörtaji ve uygulama hakkinda verdigi degerli bilgileri sizlerle paylaşiyoruz.

• PRP (Doku Yenileme) nin cilt üzerindeki uygulamalari nasildir ? Neden ihtiyaç hissedilir?

- Doku yenilemede kandan alinan büyüme faktörleri kolejen üretimini arttirmakta ve doku yenilenmesine yardimci olmaktadir. Bu yüzden  lekelerde azalma, sivilcelerden kalan izlerin yok olmasi, cildin daha gergin , canli ve parlak görünmesi saglanmaktadir.

• Cilt yüzeyinde hangi bölgelere uygulanir?

- Kişiyi rahatsiz eden, yaşlilik hissi uyandiran her bölgede  uygulanabilmektedir. Yüz, boyun, dekolte ve el üstü gibi...

• PRP’nin etkileri nasildir?

- Uygulama yapilan kişi 3 – 4 hafta  sonunda etkileri fark etmektedir. Lekelerde azalmalar oluşmakta ve cilt yüzeyi daha parlak , gergin ve canli görünmeye başlamaktadir.

• Yan etkileri var midir?

- Karişim hastadan kendi kani ile hazirlandigi için kan yoluyla bulaşan bulaşici hastaliklara yakalanma yada alerji olma riski yoktur. Yanlizca işlem esnasinda kizariklik meydana gelmekte ve bu kizariklik birkaç saat sonra geçmektedir.

• Tedavi süresi ne kadar zamanda tamamlanir?

- 3 seans,15-20 gün ara ile uygulanmaktadir.Daha sonra yilda 1 kez yeterlidir.

• PRP uygulamasi esnasinda kişi agri ya da aci hisseder mi?

- Herhangi bir agri ya da aci hissi olmamaktadir, krem ile uyuşturma işlemi sonrasi uygulanmaktadir.

• Uygulama sonrasinda ki memnuniyet nasil dir?

- Bugüne kadar yaptigimiz uygulamalar sonrasinda hastalarimiz büyük oranda memnuniyet duyduklarini dile getirdi. 2. Seans itibariyle uygulama etkilerini göstermeye başlamaktadir.. Seanslarin bitiminde hasta belirgin fark görmekte ve istenilen sonuca ulaşilmaktadir.

• PRP yöntemi kimlere uygulanamaz?

- Aktif kanser hastalari hariç herkese uygulanabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

Gizlilik Politikasi ve Tüketici Haklari
Bu sitenin içerigi, tibbi ve cerrahi estetik konularinda bilgi edinmek isteyen kullanicilari bilgilendirme amaciyla hazirlanmiştir.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içerigi kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için degerlendirilemez. Sitemizde anlatilan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçli olup; reklam, tani ve tedaviye yönlendirme amaci taşimamaktadir.Bu web sitesinde bulunan yazilarin tümü sadece bilgilendirme amaçlidir. Bir uzmana danişilmadan bilinçsizce yapilmaya çalişilan herhangi bir uygulamadan dogabilecek zararlar nedeniyle merkezimiz sorumlu tutulamaz. Sitede bahsi geçen herhangi bir uygulama ve cihazla ilgili verilen bilgi veya uygulama sadece genel bilgilendirme amaçlidir, merkezimizde yapildigi veya bulundugu anlamina gelmez ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.Bu web sayfasini ziyaret eden kişi bu kurallari kabul etmiş sayilir.