Poliklinigimizde her cilt rengine ve kil yapisina uygun lazer sistemleri kullanmaktayiz.

      _ _ 
 

Kayropraktik Nedir?

Kayropraktik tedavisinden_hangi durumlarda yararlanılabilir?

Kayropraktik doktorlarının eğitim ve öğrenim durumları nedir?

Kayropraktiğin işlerliğine dair makale olarak yayınlanmış çalışmalar var mıdır?

İlk ziyaretimden ne gibi bir beklentim olabilir, neyle karşılaşacağım?

 

Kayropraktiğin işlerliğine dair makale olarak yayınlanmış çalışmalar var mıdır?

 

Kayropraktiğin sırt ağrılarını gidermedeki etkinliğine dair çok sayıda çalışma yayınlanmıştır. Yakın zamanlarda yapılan bir çok çalışmada da kiropratiğin" infantile colic" ve migren ağrılarına karşı olumlu etkisi ortaya konulmuştur.

 
Kanada hükümetinin yaptırdığı bir araştırma ise Kayropraktik tedavisinin sırt ağrısı tedavisinde kullanılan geleneksel yöntemlerden çok daha başarılı olduğunu göstermektedir.


Florida ve Oregon’da yürütülen bir araştırma projesinde, işle ilgili kazalar nedeniyle doktora başvuranlar arasında bir Kayropraktik uzmanını tercih edenlerin, emsallerine göre iki kat daha hızlı iyileştiği ve sağlıklarını daha uzun süre koruyabildikleri tespit edilmiştir.


Birleşik Devletler Hükümetinin yürüttüğü bir araştırmaya göre ise akut bel ağrısı çeken hastaların Kayropraktik doktorlarına görünmelerinin şiddetle tavsiye edildiği ortaya çıkarılmıştır. Aile Hekimliği Dergisi (
the Journal of Family Practice) bile çağdaş Kayropraktik tedavisinin değerini anlamakta ve bu tedavileri gören müşterilerin memnun kaldığını kabul etmektedir. Çünkü kulak iltihaplanmaları, gece işemeleri, astım, mafsal iltihaplanmaları, yüksek tansiyon ve bir çok başka düzensizliğin belkemiği rahatsızlıkları ile yaygın biçimde ilişkili olabildiği ve Kayropraktiğin sinir sistemine verdiği destekle bu tip hastalıkların tedavisini sağladığı artık bilinmektedir.
 

 


 

 

 

 

 

Gizlilik Politikasi ve Tüketici Haklari
Bu sitenin içerigi, tibbi ve cerrahi estetik konularinda bilgi edinmek isteyen kullanicilari bilgilendirme amaciyla hazirlanmiştir.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içerigi kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için degerlendirilemez. Sitemizde anlatilan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçli olup; reklam, tani ve tedaviye yönlendirme amaci taşimamaktadir.Bu web sitesinde bulunan yazilarin tümü sadece bilgilendirme amaçlidir. Bir uzmana danişilmadan bilinçsizce yapilmaya çalişilan herhangi bir uygulamadan dogabilecek zararlar nedeniyle merkezimiz sorumlu tutulamaz. Sitede bahsi geçen herhangi bir uygulama ve cihazla ilgili verilen bilgi veya uygulama sadece genel bilgilendirme amaçlidir, merkezimizde yapildigi veya bulundugu anlamina gelmez ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.Bu web sayfasini ziyaret eden kişi bu kurallari kabul etmiş sayilir.