Poliklinigimizde her cilt rengine ve kil yapisina uygun lazer sistemleri kullanmaktayiz.

      _ _ 
 

Kayropraktik Nedir?

Kayropraktik tedavisinden_hangi durumlarda yararlanılabilir?

Kayropraktik doktorlarının eğitim ve öğrenim durumları nedir?

Kayropraktiğin işlerliğine dair makale olarak yayınlanmış çalışmalar var mıdır?

İlk ziyaretimden ne gibi bir beklentim olabilir, neyle karşılaşacağım?

 

Kayropraktik doktorlarının eğitim ve öğrenim durumları nedir?

 

Kayropraktik uzmanları, nöro-masküler teşhis ve tedaviye yönelik özel bir eğitimden geçerler.
Genel olarak bir Kayropraktik doktoru, ortalama 8 yıllık bir okul sürecini tamamlar. Kayropraktor’ler öncelikle ortalama 3-4 yıllık bir üniversitede temel fen bilimlerine odaklanan ön tıp eğitimi almak zorundadır ve ancak bu eğitimin sonrasında akredite edilmiş bir Kayropraktik okuluna gidebilirler.
 

Kayropraktik okuluna giren öğrenciler, 4 ila 5 yıl süren bir akademik eğitime tabi tutulur ve her biri profesyonel çalışmalardan oluşan en az 4200 saatlik sınıf, laboratuar ve son derece kapsamlı klinik dersleri alırlar. Almak zorunda oldukları dersler arasında anatomi, klinik ve radyolojik teşhis, fizyoloji, patoloji, nöroloji ve biyokimya olduğu gibi, daha niceleri vardır. ABD’de ancak tüm bu derslerin gerekleri başarı ile yerine getirildikten ve ulusal ve eyaletsel sınavlarda geçer notlar alındıktan sonra bir öğrenciye Kayropraktik doktor diploması verilebilir. Sertifika ve lisansları düzenlemekle yetkili sınav heyetleri de Kayropraktik lisansını almayı gerektiren süreçleri tamamlamış ve mesleki ehliyetleri periyodik olarak kontrol altında tutulan kişilerden oluşur.
 

 

 

Gizlilik Politikasi ve Tüketici Haklari
Bu sitenin içerigi, tibbi ve cerrahi estetik konularinda bilgi edinmek isteyen kullanicilari bilgilendirme amaciyla hazirlanmiştir.Sitede yer alan bilgiler hiçbir zaman bir hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz. Site içerigi kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için degerlendirilemez. Sitemizde anlatilan tüm cerrahi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçli olup; reklam, tani ve tedaviye yönlendirme amaci taşimamaktadir.Bu web sitesinde bulunan yazilarin tümü sadece bilgilendirme amaçlidir. Bir uzmana danişilmadan bilinçsizce yapilmaya çalişilan herhangi bir uygulamadan dogabilecek zararlar nedeniyle merkezimiz sorumlu tutulamaz. Sitede bahsi geçen herhangi bir uygulama ve cihazla ilgili verilen bilgi veya uygulama sadece genel bilgilendirme amaçlidir, merkezimizde yapildigi veya bulundugu anlamina gelmez ve bununla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul edilemez.Bu web sayfasini ziyaret eden kişi bu kurallari kabul etmiş sayilir.